Расизъм в Италия, халф на Пескара напусна терена преждевременно

OFFNews 01 май 2017 в 13:30 2162 0

Полузащитникът на италианския Пескара Съли Мунтари, стана обект на расистки атаки по негов адрес от страна на феновете на Каляри и напусна терена по време на двубоя между двата тима в неделя от поредния кръг в Серия А.

Ганаецът се оплака на четвъртия съдия заради подмятания на расистка основа от трибуните, но получи жълт картон за реакцията си в 90-а минута, след което напусна терена.

"През цялото време ме обиждаха от трибуните, имаше дори деца. Съдията трябваше да направи нещо по въпроса, вместо това той ми каза да не обръщам внимание. Не искам да се изкарвам жертва, но вместо да спре мача, съдията ми показа картон. Това ме вбеси", каза Мунтари.

Вчера Пескара записа 24-а загуба в Серия А за сезона, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Каляри. Загубата не промени нищо в положението на Пескара, който е твърдо последен в класирането с едва 14 точки и е сигурен изпадащ.

Тимът е номер 1 по брой загуби, но все още отстъпва на Палермо по отрицателна голова разлика с едно попадение.