Предпоследният в класирането шокира лидера в Първа лига

OFFNews 13 декември 2021 в 18:39 1694 0

Снимка Официален сайт на Лудогорец

Предпоследният в класирането на Първа лига тим на Пирин (Благоевград) поднесе най-голямата изненада в 19-ия кръг на шампионата, след като разгроми с 5:3 като гост лидера Лудогорец в Разград. След този успех Пирин събра 16 точки и все още е в дъното на класирането, докато Лудогорец остава първи с 42.

Извън групата за домакините останаха Сисиньо, Пиерос Сотириу, Елвис Ману и Бърнард Текпетей, докато Клод Гонсалвеш и Доминик Янков бяха сред резервите.
Четвърт час след началото на мача Антон Карачанаков центрира от ъглов удар и Христофор Хубчев с глава даде аванс за благоевградчани.

Последва натиск за домакините и те пропуснаха да изравнят. Жордан Икоко изведе отдясно Каули в наказателното поле, бразилецът върна към Ихинио Марин, а испанецът опита да отбележи на празна врата, но Николай Бодуров блокира топката с шпагат и я изпрати в ъглов удар. Само 120 секунди след това Ник Хенгелман изби шут от фаул на Кирил Десподов.

В 38-ата минута Оливие Вердон си вкара автогол в опита си да изчисти топката след подаване в наказателното поле на домакините.

Втората част започна изключително силно за гостите от Благоевград. Антон Карачанаков напредна отляво и подаде за Мохамед Брахими, който с шут под гредата покачи на 3:0.

В 70-ата минута домакините допуснаха и четвърти гол. Брахими беше изведен от Карачанаков, премина технично през Игор Пластун и отбеляза второто си попадение в срещата с шут по земя от наказателното поле.

Шампионите достигнаха до гол чрез далечен удар на Оливие Вердон в 77-ата минута.

Минута преди края на редовното време Кирил Десподов се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Светослав Дяков срещу Мавис Чибота.

Секунди по-късно шампионите реализираха и трети гол в мача, след като Пластун асистира за голмайстора Каули Оливейра.

Дълбоко в допълнителното време бърза контра за Пирин завърши с удар на празна врата на резервата Венцислав Бенгюзов, който оформи знаменития успех за "орлетата".

Пирин е първият отбор, който вкара пет попадения на Лудогорец в Разград.

от събота:
Локомотив София - Арда Кърджали 2:0 (2:0)

от петък:
Локомотив Пловдив - Ботев Враца 2:4 (1:2)
голмайстори: 0:1 Дориан Бабунски 10-дузпа, 1:1 Димитър Илиев 34, 1:2 Юлиян Ненов 43, 1:3 Дориан Бабунски 48, 2:3 Георги Минчев 56, 2:4 Илия Миланов 67
червен картон: Николай Николаев (Локомотив) 90+5