Победната серия на Левски приключи на ''Тича''

OFFNews 30 октомври 2021 в 21:18 1563 0

Черно море постигна минимална победа с 1:0 над Левски в мач от 13-ия кръг на първенството. Така "моряците" прекъснаха серията от две поредни победи на 26-кратните шампиони.

Единственият гол в мача вкара Родриго Енрике в 49-та минута. Варненският тим завърши мача с 10 души, след като в 90-та минута Пабло Гарсия получи втори жълт и съответно чермен картон.

В друг мач от кръга Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 на националния стадион "Васил Левски". Двата отбора показаха неумение да вкарват голове при положенията, които създадоха, а и вратарите имаха някои добри намеси. Интересно е, че двата отбора направиха точно 3 смени при 10 възможни.

В третия мач от програмата на кръга за деня Славия се наложи с 1:0 у дома над Ботев Враца. Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол и спорт Александър Шаламанов. Двата отбора излязоха с бели тениски с лика на бившия защитник на "белите". Единственият гол в мача падна в 44-ата минута, когато се разписа Иван Минчев.