Пеп Гуардиола недоволства от картофената нива на "Уембли"

OFFNews 30 октомври 2018 в 13:10 1722 0

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола остана много недоволен от състоянието на терена на стадион "Уембли" след победата с 1:0 над Тотнъм снощи.

Бърз гол на Рияд Марез бе достатъчен да върне Сити на върха в класирането на английската Висша лига, но условията за игра бяха доста трудни.

Състоянието на настилката беше увредено, тъй като в предишните дни на арената се проведоха три изнесени мача от американската NFL.

"Това не бяха условия за футбол. Въпреки всичко реагирахме добре. В името на здравето на нашите играчи, както и на тези в Тотнъм, се надявам за в бъдеще този въпрос да бъде решен.

Постигнахме важна победа срещу силен съперник. Създадохме много положения и трябваше да вкараме повече голове, особено в първите 20 минути на второто полувреме, когато доминирахме. В големите мачове трябва да сме по-ефективни", каза Гуардиола.