Първото испанско дерби завърши наравно

OFF News 20 август 2018 в 23:37 1524 0

Валенсия и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в голямото дерби от първия кръг в Ла Лига.

Срещата на "Местая" започна с домакински натиск и пропуск на Даниел Васс още в 5-ата. Столичани не се стъписаха, а дори успяха да поведат двайсетина минути по-късно. Анхел Кореа вкара за Атлетико след хитър пас на Антоан Гризман.

Малко след почивката Саул имаше прекрасен шанс да удвои преднината на гостите, но стреля неточно. Този пропуск може би решителният момент в мача, който даде криле на „прилепите” и те се вдигнаха да изравняват. Това се случи в 56-ата минута, когато Даниел Вас подаде на Родриго, а испанският национал си спря топката на гърди и със страховит шут възстанови равенството. До края на мача домакините уцелиха и греда, но все пак дербито завърши 1:1.