Нефтохимик спечели битката на дъното

Донислав Донев 18 февруари 2017 в 14:51 1715 0

Отборът на Нефтохимик победи Монтана с 2:0 в първи в мач за днес от 20-и кръг на Първа лига. Футболистите на Христо Янев се поздравиха с победата след два гола на новото попълнение на тима Галин Иванов.

През първото полувреме двата отбора започнаха равностойно на стадион "Лазур" и имаха своите шансове да открият резултата. Домакините съумяха да го направят в 35-ата минута благодарение на Галин Иванов, който с прецизен диагонален удар матира вратаря Скетич.

На интересно положение станаха свидели зрителите на мача. Стивън Петков вкара топката във вратата в стил "Божията ръка" на Марадона, но за разлика от 1986-а голът не бе признат, а юношата на Левски получи жълт картон.

Второто полувреме започна с леко предимство на домакините, което доведе до второто попадение. В 54-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Монтана Галин Иванов отново се оказа на правилното място и отбеляза втория си гол в мача - 2:0.

До края на двубоя футболистите на Монтана се опитаха да върнат интригата, но стегнатата игра в защита на Нефтохимик не позволи да се случи това.

След този мач отборът на Монтана продължава да дълбае дъното с актив от 9 точки. Нефтохимик е на 13-то място с актив от 18 точки, с които изравни с отбора на Локомотив Горна Оряховица.

Състави:

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 20. Яни Пехливанов, 6. Георги Вълчев, 26. Виктор Хомей, 13. Йордан Йорданов, 19. Михаел Орачев, 7. Иван Вълчанов,8. Николай Дюлгеров, 91. Венцислав Христов, 11. Владислав Романов, 10. Галин Иванов

Монтана: 33. Неманя Скетич, 17. Блажо Игуманович, 29. Диарасуба Бамба, 3. Иван Михов, 2. Марко Яколич, 25. Костадин Дяков, 11. Андреас Васев, 21. Даниел Гаджев, 16. Стивън Петков, 7. Даниел Генов, 20. Петър Атанасов