Националите по футбол записаха 12-и мач без победа

OFFNews 14 ноември 2019 в 20:54 2095 0

Снимка Тема Спорт

Новият селекционер на националния отбор по футбол Георги Дерменджиев дебютира със загуба начело на "лъвовете". Националите отстъпиха с 0:1 пред Парагвай в контрола, играна в призрачна обстановка на националния стадион "Васил Левски".

На трибуните почти нямаше зрители (около 1000), макар наказанието ни за мачове без публика да влиза в сила едва за двубоя с Чехия през уикенда.

Двубоят определено няма да се запомни с нищо интересно на терена, а за статистиката това бе 12-и пореден мач без победа за България.

Гостите от Южна Америка бяха по-активният тим през целия мач, като в първото полувреме отправиха 12 срещу 1 удара към вратата. Успехът дойде през втората част, като за парагвайците отбелязаха в 60-ата мин след хубав изстрел на Мигел Алмирон. Второто полувреме беше по-доброто за нашите момчета, които имаха няколко добри възможности, но нямаха шанс.

Така от последния ни успех отмина повече от една година - след победата с 2:1 над Кипър на 13 октомври 2018 година нашите записаха 7 загуби и пет равенства, а негативната серия най-вероятно ще продължи и след мача срещу Чехия.

БЪЛГАРИЯ - ПАРАГВАЙ 0:1

0:1 Алмирон (60)

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Страхил Попов (84 - Виктор Попов), Георги Терзиев (63- Кристиан Димитров), Божидар Чорбаджийски, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Георги Костадинов (80 - Александър Цветков), Тодор Неделев (46 - Божидар Краев), Вандерсон (69 - Галин Иванов), Ивелин Попов, Марселиньо (46 - Кирил Десподов)

ПАРАГВАЙ: Антони Силва, Хорхе Морейра, Фабиан Балбуена, Густаво Гомес, Блас Риверос, Хорхе Морел (81 - Бруно Валдес), Рамон Мартинес (58 - Ричард Санчес), Матиас Виласанти (90 - Арсамендиа Арсамендиа), Мигел Алмирон (89 - Матиас Рохас), Дарио Лескано, Анхел Ромеро (73 - Лоренцо Мелгарехо)

Съдия: Фабио Верисимо (Португалия)

Жълти картон: Костадинов, Горанов (Б), Валдес, Алмирон (П).