Младите "лъвове" спасиха честта си на Евро 2017

OFFNEWS 09 юли 2017 в 21:08 3598 0

Националният отбор на България до 19 години записа исторически първи гол и точка на европейско първенство.

Младите "лъвове" напуснаха достойно Евро 2017 в Грузия, след като завършиха 1:1 с Холандия в последен мач от група "Б".

Първият гол за България на такъв форум в тази възраст отбеляза Георги Русев в 55-ата минута, след като преди това Конголо бе дал аванс на "лалетата" в 50-ата минута.

Попадението му дойде след пореден подарък на защитата пред Даниел Наумов. За да продължат напред нашите се нуждаеха от успех с 4:0, което беше почти невъзможно да се случи.

В другия мач от групата Англия разгроми Германия с 4:1 и се класира напред като победител в групата и в полуфиналите ще срещне отбора на Чехия. Холандия завърши на второ място с 4 точки и ще спори за място на финала срещу Португалия.

Холандия U19 - България U19 1:1

ХОЛАНДИЯ: 1.Джъстин Билоу, 2.Тристан Декер, 4.Армандо Обиспо, 5.Юрих Каролина, 6.Дани де Вит, 8.Тюн Коопмайнерс, 13.Навайо Бакбоорд, 7.Джей-Рой Грот, 10.Ферди Кадиоглу, 11.Джавайро Диросун, 12.Родни Конголо

БЪЛГАРИЯ U19: 1.Даниел Наумов, 5.Петър Генчев, 3.Васил Добрев, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 8.Георги Янев, 7.Ивайло Найденов, 22.Иван Тилев, 10.Георги Русев, 16.Калоян Кръстев, 19.Станислав Иванов.