Милан се измъчи с Верона, но взе победата

Василен Петров 17 октомври 2022 в 11:28 712 0

Милан срещу Верона

Снимка GettyImages

Сандро Тонали отбеляза решаващото попадение в срещата след прекрасен завършващ удар.

Действащият италиански шампион Милан триумфира с 2:1 при гостуването на Верона. С успеха "росонерите" успяха да се изкачат до третата позиция във временното подреждане в Серия А. Двубоят се проведе на стадион "Маркантонио Бентегоди"

Футболистите на Стефано Пиоли откриха резултата след само 9 минути игра, когато Мигел Велозо злощастно си отбеляза автогол. Домакините обаче съумяха да отвърнат на удара чрез Корай Гюнтер, който реализира за 1:1.

В същински герой за гостуващия състав от Милано се превърна Сандро Тонали, който отправи невероятен изстрел в 81-ата минута, оформяйки крайния изход от срещата 2:1.

Към момента Милан е събрал актив от 23 пункта, изоставайки с 1 от подгласника Аталанта и с 3 от лидера в подреждането Наполи.