Мъри дебютира официално за Левски с равенство срещу Локомотив в Пловдив

OFFNews 12 септември 2021 в 22:56 1331 0

Снимка Официален сайт на Левски

Треньорът Станимир Стоилов дебютира официално начело на Левски с равенство 2:2 срещу Локомотив в Пловдив в зрелищен двубой от 7-ия кръг на Първа лига. Така Локо остава без победа от началото на сезона и се намира на последното място в класирането с 3 точки, докато Левски е девети със седем.

При първата атака на сините във втората минута Радослав Цонев стреля с глава в ръцете на Илко Пиргов. Шест минути по-късно Конър Руан центрира остро по земя в наказателното поле, но Гьоко Зайков изби в корнер. При неговото изпълнение Николай Михайлов изби топката, към която се насочи Бирсент Карагарен. Андриан Краев го атакува и домакините поискаха дузпа.

Съдията Никола Попов обаче прецени, че няма основания да я отсъди. В 13-ата минута вратарят на гостите изби топката след удар на Парвиз Умарбаев. Седем минути по-късно Илко Пиров изби топката след шут на Гьоко Зайков. Гостите поведоха в резултата в 37-ата минута Здравко Димитров стреля с глава, Илко Пиргов парира удара, но токежоно кълбо попадна в Борислав Цонев, което отблизо се разписа за 0:1. Ситуацията бе разгледана с ВАР, като в крайна сметка се видя, че няма нарушение на правилата и попадението бе зачетено.

В 40-ата минута вратарят на домакините получи жълт картон за бурен протест и агресивно поведения към съдията Никола Попов заради негово отсъждане.
Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 49-ата минута Милош Петрович стреля с глава, но Николай Михайлов изби под гредата. Четири минути по-късно Парвиз Умарбаев стреля над вратата. "Черно-белите" изравниха в 73-ата минута. Бирсент Карагарен подаде на Георги Мончев, който от удобна позиция бе точен за 1:1.

Три минути по-късно Георги Миланов с красив изстрел в горния ляв ъгъл реализира за 1:2. В 80-ата минута Димитър Илиев изравни за 2:2 с изстрел с левия крак. В 87-ата минута Артур Крачун стреля опасно с глава, но Николай Михайлов на "сините" изби в корнер. В 90-ата минута Петър Витанов уцели гредата.

Срещи от седмия кръг в Първа футболна лига:

ЦСКА 1948 - Ботев Враца - 5:1( (3:1)
голмайстори: 0:1 Юлиан Ненов 25, 1:1 Симеон Петров 27, 2:1 Крум Стоянов 31, 3:1 Георги Русев 38, 4:1 Симеон Петров 85, 5:1 Денислав Александров 88

Локомотив Пловдив - Левски - 2:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Борислав Цонев 37, 1:1 Георги Минчев 73, 1:2 Георги Миланов 76, 2:2 Димитър Илиев 80

в събота:
Лудогорец - Черно море - 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Елвис Ману 16, 2:0 Кирил Десподов 70-дузпа
- - -
ЦСКА-София - Славия - 1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Жорди Кайседо 62, 1:1 Мартин Атанасов 90+1
пропусната дузпа: Греъм Кери (ЦСКА-София, 76 минута)
червен картон: Кемело Нгуена (Славия, 54-ата минута)

в петък:
Локомотив София - Пирин Благоевград - 2:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Красимир Станоев 12-дузпа, 1:1 Октавио 25, 2:1 Пламен Крачунов 65-дузпа