Манчестър Сити и Ливърпул се самоубиха в зрелищен мач

OFFNews 19 март 2017 в 20:43 2881 0

Манчестър Сити и Ливърпул извъртяха самоубийствено с оглед класирането в Премиър лийг реми 1:1 на "Етихад" в дербито на 29-ия кръг.

Двубоят се изигра на високо темпо, като и двете попадения паднаха през втората част. Джеймс Милнър откри от дузпа в 51-ата минута, а отпушилият се в последно време аржентинец Серхио Агуеро изравни в 69-ата. Агуеро обаче се отчете и с няколко пропуска. Непростим пропуск за гостите пък направи Адам Лалана.

Така двата тима запазиха позициите си в класирането - съответно Манчестър Сити е трети с 57, а Ливърпул върви четвърти с точка по-малко.

Манчестър Юнайтед пък вече излезе пети с 52 точки, след като по-рано през деня тресна Мидълзбро като гост с 3:1. "Червените дяволи" дълго време вървяха шести в класирането, а вчера дори паднаха до седмото място, с което предизвикаха куп подигравки.

Тотнъм се наложи с 2:1 над Саутхамптън и удържа втората позиция с 59 точки. Лидер е Челси с 69, който вчера срази Стоук Сити с 2:1.