Василен Петров 20 октомври 2022 в 10:48 923 1

Манчестър Юнайтед срещу Тотнъм Хотспър

Снимка GettyImages

Юнайтед успя да си върне петата позиция, докато Тотнъм остава трети.

Манчестър Юнайтед спечели двубоя срещу Тотнъм Хотспър с 2:0. Срещата се проведе на стадион "Олд Трафорд", а след незадоволителното равенство 0:0 срещу Нюкасъл Юнайтед през уикенда, наставникът на "червените дяволи" Ерик Тен Хаг отново реши да остави мегазвездата Кристиано Роналдо на резервната скамейка, въпреки че той собственоръчно отстрани "шпорите" през миналия сезон, отбелязвайки фамозен хеттрик.

Вместо него нидерландецът избра Маркъс Рашфорд като титуляр на върха на атаката.

През първото полувреме домакините контролираха развоя на събитията, но не успяха да създадат значими опасности пред вратата на Юго Лорис. Фред съумя да открие резултата с доза късмет в 47-ата минута. Бруно Фернандеш пък подпечата трите точки за Юнайтед, отбелязвайки попадение в 69-ата минута на сблъсъка.

Така "червените дяволи" се връщат на 5-та позиция във Висшата лига с актив от 19 точки, с една по-малко от четвъртия Челси, но на цели осем от лидера в таблицата Арсенал. Тотнъм, от своя страна, остава на трето място с 23 точки, а при победа футболистите на Антонио Конте щяха да изместят Манчестър Сити от втората позиция във временното класиране.