Манчестър Юнайтед и Интер чакат съперниците си за полуфиналите в Лига Европа

OFFNews 11 август 2020 в 08:25 1959 0

Отборите на Манчестър Юнайтед и Интер ще научат днес съперниците си в полуфиналите на Лига Европа. Двата тима достигнаха до тази фаза, след като отстраниха съответно ФК Копенхаген и Байер Леверкузен в 1/4-финалите на турнира в топ 8, който се провежда в Германия.

Заради пандемията от коронавирус форматът на надпреварата беше променен и елиминациите се провеждат в един мач.

Манчестър Юнайтед не стигна никак лесно до успеха, който дойде след попадение на Бруно Фернандеш от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марсиал в продълженията. Срещата завърши 0:0 в редовното време, а португалецът се разписа в 95-ата минута. Интер пък срази "аспирините" с 2:1 в другия мач от снощи.

Всичко по-интересно се случи през първите 45 минути. Резултатът беше открит в 15-ата минута от Николо Барела. В 21-ата минута Ромелу Лукаку удвои. Само четири минути по-късно Кай Хавертц намали резултата. Мачът ще се запомни и с двете отменени дузпи за Интер след намесата на ВАР.

Съперникът на Манчестър Юнайтед ще бъде определен тази вечер в двубоя между Уулвърхамптън и Севиля, а Шахтьор Донецк и Базел ще излъчат противника на Интер.