Лудогорец ще зимува на върха в Първа лига

OFFNews 11 декември 2017 в 19:44 1426 0

Снимка ludogorets.com

Шампионът Лудогорец ще зимува на върха в Първа лига, след като си върна лидерската позиция от ЦСКА.

"Орлите" победиха с 2:0 при гостуването си на Пирин в Благоевград и вече имат точка аванс пред "червените".

Победата и лидерската позиция бяха изключително важни за разградчани и от психологическа гледна точка преди сблъсъка с "армейците" от 1/4-финалите на турнира за Купата на България в четвъртък на "Българска армия".

Румънецът Клаудиу Кешерю откри резултата в 31-ата минута, а 120 секунди по-късно Джоди Лукоки удвои.

Това беше най-малкото, с което се отърваха домакините, тъй като 6-кратният пореден шампион на България направи поне още 5-6 положения.

До края на двубоя гостите заложиха на разиграване в центъра на терена, чакайки последния съдийски сигнал на Никола Попов.