Лудогорец с важна победа в Португалия

OFFNews 20 октомври 2017 в 00:07 2792 0

Шампионът Лудогорец постигна изключително важна победа като гост над португалския Брага в среща от третия кръг на Лига Европа.

Отборът от Разград спечели с 2:0 и излезе начело в група C със седем точки, докато Брага е втори с 6. В другия мач от групата Хофенхайм надви с 3:1 Истанбул ББл събра три точки и заема трето място.

На последното място е турския тим с 1 точка. Козмин Моци даде преднина на "орлите" в 26-ата минута, засичайки с глава центриране на Вандерсон. В 56-ата минута Лудогорец подпечата победата си с второ попадение. То обаче бе дело на футболиста на домакините Раул Силва, който си отбеляза нелеп автогол в опит да изчисти топката след удар на Джоди Лукоки.
В следващия кръг Лудогорец ще домакинства на Спортинг Брага, като двубоят е на 2 ноември в Разград.

Лудогорец излезе без нито един българин в състава си, а капитанът Светослав Дяков се появи в игра едва четвърт час преди края.

Дотук отборът на Херо се справя отлично в Лига Европа и успя да постигне 0:0 при гостуването си на Истанбул Басакшехир, а на свой терен обърна германската сензация Хофенхайм.

БРАГА - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Козмин Моци 25
0:2 Джоди Лукоки 56

БРАГА: 1. Матеус, 4. Жеферсон, 9. Хасан, 20. Паулиньо, 23. Карлос (58-Мартинс), 24. Ферейра, 27. Франсержо, 34. Силва, 35. Вукчевич, 47. Есгайо, 87. Гояно (58-Шадаш)

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 6. Натанаел (85-Саша), 30. Моци, 2. Форстър, 32. Пластун, 4. Сисиньо, 88. Вандерсон, 44. Горалски, 12. Анисе, 92. Лукоки (83-Кешерю), 84. Марселиньо (74-Дяков)