Лудогорец с тежка загуба в Швеция

OFFNews 18 август 2021 в 23:44 2716 0

Българският първенец в последните 10 години Лудогорец записа тежка загуба с 0:2 като гост на шведския Малмьо в първия плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига.

Велко Бирманчевич откри резултата в 26-ата минута, а в 61-ата Инге Бергет удвои и даде комфортна преднина за шведския тим преди реванша след седмица в Разград.

Домакините доминираха тотално през първото популвреме и попадението на Бирманчевич бе най-малкото, с което гостите се прибраха в съблекалнята на почивката.

След паузата Малмьо продължи да бъде по-настойчивият отбор на терена и заслужено стигна до втори гол отново след изпълнение на корнер. Защитата на Лудогорец не успя да изчисти топката и последва удар на Бирманчевич, който Кахлина спаси, но при добавката Бергет отблизо отбеляза в опразнената мрежа.

Лудогорец игра без звездата си Кирил Десподов, а единственият българин на терена от първата минута беше Антон Недялков.