Лудогорец с класика над Витоша

Божигол продължава да къса мрежи за Ботев Враца

OFFNews 02 декември 2018 в 16:51 1301 0

Снимка ludogorets.com

Лудогорец стигна до класическа победа над Витоша Бистрица в двубой от 17-ия кръг на Първа лига. Разградчани се наложиха с 3:0.

Първото попадение бе дело на Вандерсон в 13-ата минута. Две по-късно Лукас Саша удвои, а в 81-ата минута Якуб Шверчок направи резултата класически.

"Орлите" доминираха през цялото време на двубоя и не оставиха никакъв шанс на гостите от София, които трудно минаваха центъра.

В друг мач, който се игра по-рано днес Ботев Враца разгроми гостуващия Септември София с 4:1. Точни в полза на победителите бяха Валери Божинов, Даниел Генов, Емил Стоев и Александру Бенга, пратил топката в собствената си врата. Крис Гади пък отбеляза почетното попадение за столичани.

Възпитаниците на Сашо Ангелов записаха четвърти пореден успех и с актив от 24 точки се изкачиха на седмото място във временното класиране.

Столичани пък допуснаха седма поредна загуба при гостуване и останаха на предпоследното 13-о място с 10 пункта.