Лудогорец пред отпадане в Лига Европа

OFFNews 26 октомври 2018 в 00:15 1410 0

Шампионът Лудогорец записа реми 1:1 като гост на АЕК Ларнака в кипърската столица Никозия в двубой от група А на турнира Лига Европа.

Българският шампион поведе в срещата в ранен гол, но домакините възстановиха равенството в средата на първото полувреме и този резултат остана до последния съдийски сигнал. Лудогорец си осигури преднина още в 7-ата минута с гол на Джоди Лукоки. В 12-ата минута удар на Козмин Моци срещна гредата, а след още три минути Клаудиу Кешерю направи пропуск.

Отборът на Лудогорец се нуждаеше от задължителна победа, за да запази шансовете си за излизане от групата и бе по-активен в началото на полувремето, но след добри 20 минути отстъпи инициативата на съперника си.

Разградчани допуснаха гол в 25-ата минута, когато Хорхе Ларена се разписа от дузпа.

В другия мач от групата Цюрих надви Байер Леверкузен с 3:2 у дома и си осигури място в плейофите на турнира. Швейцарският тим води в класирането с 9 точки, Байер има 6, а Лудогорец и АЕК - по една. Следващият мач на Лудогорец е отново е срещу АЕК Ларнакв Разград на 8 ноември.