Лудогорец отстрани Олимпиакос, стигна плейофите за влизане в ШЛ

OFFNews 11 август 2021 в 00:53 2235 0

Снимка Официален сайт на Лудогорец

Българският първенец Лудогорец елиминира гръцкия гранд Олимпиакос и ще играе в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. В него "орлите" ще се изправят срещу шведския Малмьо, който елиминира шотландския гранд Рейнджърс след две победи с по 2:1.

Разградчани спечелиха след изпълнение на дузпи с 4:1, след като в редовното време и продълженията срещата-реванш в Разград завърши 2:2.

Ян М'Вила откри резултата в полза на Олимпиакос след половин час игра, а в 48-ата Семедо си отбеляза автогол и върна равенството.

Лудогорец осъществи пълен обрат в 57-ата минута, когато Пиерос Сотириу реализира дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов. В 68-ата минута Олимпиакос изравни чрез Ел Араби от скандална дузпа.

Така след равенството 1:1 в първия мач и отпадането на правилото за гол на чужд терен, се стигна до продължения и дузпи, при които Сотириу, Сантана, Вердон и Сисиньо реализираха за Лудогорец, а Валбуена и Хасан пропуснаха за гостите.