Лудогорец изпусна Олимпиакос като гост

OFFNews 04 август 2021 в 00:10 1719 0

Снимка Официален сайт на Лудогорец

Шампионът Лудогорец изигра отличен мач срещу Олимпиакос в Пирея, но изпусна победата в самия край и завърши 1:1. Така всичко в този сблъсък от третия квалификационен кръг на Шампионската лига ще се реши на реванша в Разград, който е следващия вторник от 21:00 часа.

Гръцкият тим започна със самочувствие, но постепенно разградчани изравниха играта и също стигнаха до положения за гол. Второто полувреме започна отлично за българския шампион. Текпетей бе съборен пред наказателното поле и получи право на пряк свободен удар. Кирил Десподов изпълни перфектно фаула с фалц над стената и Лудогорец поведе в резултата - 1:0.

Силният натиск на Олимпиакос в края на мача даде резултат 3 минути преди края на редовното време. Тогава след рикошет топката попадна в резервата Камара, който с мощен удар по земя в десния долен ъгъл на Кахлина направи 1:1.

В добавеното време Десподов успя при контраатака да премине и през вратаря Цолакис, но ударът му завърши във външната страна на мрежата.