Локомотив Пловдив удари Левски за Купата

OFFNews 09 юни 2020 в 23:33 2368 0

Снимка levski.bg

Актуалният носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) направи голяма крачка към втори пореден финал, след като победи с 2:0 Левски в първия полуфинал на турнира, игран на "Лаута".

Така "черно-белите" взеха солиден аванс преди реванша на "Герена", където се очертава пореден нулев сезон.

Домакините поведоха в 23-ата минута. Янис Каргас сгреши при изнасянето на топката, тя попадна в Димитър Илиев, който с отмерен удар се разписа за 1:0.

Това попадение окрили домакините, които продължиха да тормозят съперника. Секунди преди почивката "черно-белите" организираха майсторска атака и Бирсент Карагарен се разписа за 2:0 на празна врата.

След мача новият собственик на Левски Наско Сираков отказа коментар, а треньорът Петър Хубчев подложи на критика футболистите, като изтъкна, че са отстъпвали почти във всичко на съперника. Единственото положително Хубчев видя в първите 10 минути, но футбол се играе цели 90.

В другия полуфинал в сряда играят ЦСКА и пловдивският Ботев, като двубоят е повторение на миналогодишния.