Локомотив Пловдив се завърна на победния път

OFFNews 06 декември 2020 в 14:31 1535 0

Снимка Официален сайт на Локомотив Пловдив

Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив оглави временно класирането в Първа лига след победа с 1:0 при гостуването на Ботев Враца.

Така пловдивчани се завърнаха на победния път, след като в миналия кръг допуснаха загуба от Левски с 0:1.

Георги Минчев реализира единствения гол на стадион "Христо Ботев" през първото полувреме, а малко преди края Валери Домовчийски можеше да донесе точка за Ботев, но пропусна дузпа.

Тимът на Александър Тунчев е начело в таблицата с 30 точки, една повече от Лудогорец, но и три мача повече от разградчани.

Ботев Враца допусна трета поредна загуба в елита и остава осми в класирането с 15 точки.

"Битката преобладаваше на техния терен. Ние искахме повече победата. През първото полувреме имахме възможности да решим мача, но пропуснахме положения и трябваше да треперим до края.

В отбора имаше умора, събраха ни се три мача за кратко време, играят едни и същи футболисти, няма вариативност и на това се дължи, че през второто полувреме се дръпнахме в защита и позволихме на Ботев Враца да създаде положения", коментира наставникът на пловдивчани.