Локомотив Пловдив се утвърди на второто място

OFFNews 15 април 2021 в 21:39 2217 0

Отборът на Локомотив Пловдив победи с 1:0 като гост Монтана в двубой от 24-ия кръг на Първа лига и се утвърди на второто място във временното класиране.

Тимът на Александър Тунчев е на шест точки от лидера Лудогорец, който обаче е и с мач по-малко, и на пет пред ЦСКА, който също има мач по-малко.

Днешният успех дойде след доста усилия за гостите. Единственото попадение стана дело на Георги Минчев от фаул четвърт час  преди края.

Срещата премина с доста нерви, като след края на първото полувреме за малко не се стигна до масов бой с участието на Терзиев и Умарбаев.

"Успехът дойде трудно. Монтана се бранеше добре и не ни позволяваше да откриваме празните пространства. Когато даден отбор е излязъл с идеята да се защитава, става много трудно.

Със сигурност можехме да решим мача, ако бяхме изиграли някои ситуации по-добре", коментира героят за Локомотив Георги Минчев, който вкара и двата гола при успеха над Царско село с 2:0 в миналия кръг.