Лион шокира Манчестър Сити и е на полуфинал в Шампионската лига

OFFNews 16 август 2020 в 00:09 2412 0

Отборът на Лион изненадващо достигна до полуфиналите в Шампионската лига, след като победи с 3:1 фаворита Манчестър Сити в Лисабон.

Съперник на "хлапетата" в битката за място на финала ще бъде германския хегемон Байерн Мюнхен, който разгроми Барселона с 8:2. В другия полуфинал също ще се изправят съперници от Франция и Германия - Пари Сен Жермен срещу РБ Лайпциг.

След като отстрани Ювентус в 1/8-финалите, Лион изигра нов много силен мач и срещу Манчестър Сити. Максуел Корне откри резултата в 24-ата минута.

Кевин Де Бройне изравни в 69-ата минута, но десет минути по-късно влезлият като резерва Муса Дембеле направи 1:2.

Френският нападател се разписа още веднъж малко преди края, като преди това Рахийм Стърлинг пропусна от чиста позиция да отбележи изравнителен гол.