OFFNews 24 февруари 2024 в 22:19 1128 0

Левски

Снимка Официален сайт на Левски

Феновете на Левски има от какво да са доволни

Отборът на Левски постигна една от най-категоричните си победи в последните години след домакински успех с 4:0 над състава на Арда Кърджали в среща от 22-рия кръг на efbet Лига.

Още до почивката футболистите на старши треньора Николай Костов вкараха три гола, с което напълно предрешиха крайния победител. Победата изкачи Левски на четвърто място в класиране с 41 точки, колкото има и петият Локомотив Пловдив, но само на четири точки за третия ЦСКА-София, който по-рано днес отстъпи с 0:1 на лидера в класирането Черно море.

Арда е на осмо място в класирането с 31 точки, но кърджалийци загубиха за пети път в последните си шест мача за първенство.

В друг мач от кръга Черно море постигна минимална победа над ЦСКА в пряк сблъсък в челото. Единственият гол в мача вкара Живко Атанасов в 88-ата минута. Двата отбора завършиха срещата с по 10 души, заради получени червени картони от Мазир Сула от домакините и Фернандо Каранга от гостите. С успеха си Черно море излезе на първо място във временното класиране с 48 точки, докато ЦСКА е трети с 45 точки.

Резултати, голмайстори и класиране в срещите от 22-рия кръг в efbet Лига:

Локомотив Пловдив - Хебър Пазарджик - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Христо Иванов 10, 1:1 Марк-Емилио Папазов 51, 1:2 Шейх Диаманка 90+12
червен картон: Ангел Лясков 90+8 (Локомотив)

Черно море - ЦСКА - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Живко Атанасов 88
червени картони: Фернандо Каранга (ЦСКА) 72, Мазир Сула (Черно море) 84

Левски - Арда - 4:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Марин Петков 9, 2:0 Патрик-Габриел Галчев 33, 3:0 Фабио Лима 44, 4:0 Джавад ел Джемили 50
червен картон: Милен Стоев 52 (Арда)