Левски устиска равенство срещу Царско село с 9 души

OFFNews 12 декември 2020 в 18:44 1974 0

Снимка Официален сайт на Левски

Отборът на Левски удържа равен 2:2 като гост на Царско село в двубой от 16-ия кръг на Първа лига.

"Сините" завършиха с 9 души на терена, след като Орлин Старокин и Илия Юруков бяха изгонени в 37-ата и 77-ата минути. В края на мача и домакините останаха с човек по-малко, тъй като и Лъчезар Балтанов беше изваден от игра.

Левски започна с натиск двубоя, но в 20-ата минута получи гол след грешка на вратаря Николай Кръстев, която позволи на Михаил Кавдански да вкара от 2 метра. Пет минути по-късно Найджъл Робърта изравни.

След гола на терена настъпи суматоха. Паулиньо беше фаулиран от Кавдански, Старокин започна разправия с рефера Николай Йорданов, който го изгони. Веднага след ситуацията Левски отново поведе с гол на Станислав Иванов. През втората част Левски отново натисна, но направи пропуски.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Реян Даскалов вкара за 2:2. Царско село натисна в последите минути, но не успя да се възползва от численото си предимство. Така Левски се изкачи до деветото място с 15 точки, докато днешният им съперник е осми със 17.