Левски с първа загуба на "Герена" за сезона

OFFNews 01 април 2018 в 19:29 3026 0

Отборът на Левски допусна загуба с 1:2 срещу Берое на старта на плейофите в първата шестица и застраши третото си място в класирането.

В момента "сините" имат аванс от едва две точки пред заралии, като в същото време изостават значително от лидерите Лудогорец и ЦСКА, които ще се борят за титлата до края.

Гостите от Стара Загора излязоха напред в резултата чрез Педро Еуженио в 3-ата минута. Вратарят на Берое Душан Перниш спаси бита от Роман Прохазка дузпа в 44-та минута.

Камен Хаджиев удвои в 48-та минута на мача, след като засече топката с глава. Бившият футболист на ЦСКА Серджиу Буш върна един гол в 76-та минута.

До края обаче възпитаниците на Делио Роси не успяха да стигнат до нов гол и записаха втора поредна загуба в първенството. След този резултат Левски остава на трето място в класирането с 50 точки, само две повече от четвъртия Берое. Втори е ЦСКА с 66, а лидер е Лудогорец с 69.