Левски отупа 2:0 Септември

OFFNews 15 септември 2017 в 21:55 2300 0

Снимка Спортал

Обертан надбягва Сандански от Септември

Левски се върна на победния път с победа 2:0 над Септември. Страхотен мач изнесе най-скъпото попълнение Габриел Обертан. Бившият играч на Ман Юнайтед вкара дебютен гол за "сините" и беше номер едно в срещата.

Традиционният важен гол в края на първата част вкара Давид Яблонски. Чехът се разписа с глава след корнер.

Точно в предната атака беше най-спорната ситуация в срещата. Удар на Мартин Тошев от Септември счупи ръката на Яблонски пред малкия пеналт, като топката очевидно влизаше в мрежата.

Съдията Ангел Ангелов обаче не свири дузпа. Дали не видя, дали не посмя, не е ясно. Но той обърква среща дори в селските, така че не е новост.

Септември имаше претенции за дузпа и през втората част.  Байду беше изблъскан в пеналта, но Ангелчо пак си замълча.

Иначе няма съмнение, Левски беше по-добрият отбор. Невероятни пропуски обаче направиха Вутов и Прохазка.

В последните минути гостите на Герена видимо издъхнаха. Така Обертан тръгна от центъра и подмина спрелите защитници на Септември. После вкара с удар, който може да счупи ръката на вратар - 2:0 за "сините".

Така Левски си върна третото място със 17 точки, като ЦСКА-София има 19, а Лудогорец - 18. "Сините" обаче са с мач повече.