Левски не показа милост и отупа Ботев Пловдив (видео)

OFFNews 04 ноември 2018 в 16:53 1629 0

Левски победи безпроблемно Ботев Пловдив с 4:1 в двубой от 14-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Славиша Стоянович отново показаха зъби в нападение и стигнаха до солиден успех. Станислав Костов откри резултата за "сините". В края на първото полувреме Антонио Вутов изравни след фрапантна грешка на вратаря Божидар Митрев.

През втората част 26-кратните шампиони обаче контролираха случващото се на терена и успяха да дръпнат в резултата с голове на Хали Тиам, Давиде Мариани и Костов, който отново се разписа и вече има 13 попадения на върха при голмайсторите в първенството.

Така Левски се завърна на върха в класирането с актив от 34 точки, с 1 повече от втория Лудогорец, който по-късно днес обаче ще се изправи срещу Етър във Велико Търново. Ботев пък е на 5-ото място с 23 пункта.