Левски копае дъното, губи от Ботев с човек повече

OFFNews 06 април 2018 в 17:03 3816 0

Отборът на Левски загуби като гост от Ботев (Пловдив) с 0:1 в среща от втория кръг на шампионския плейоф в Първа лига.

Резервата Стивън Петков отбеляза единственото попадение в 79-ата минута, което донесе победата за пловдивчани.

Димитър Пиргов от домакините бе изгонен с директен червен картон в 41-ата минута, но "сините" не успяха да се възползват от численото си превъзходство.

Габриел Обертан нацели гредата преди почивката, а Серджиу Буш пропусна да вкара от изгодна позиция в 75-ата минута. Играчите на Ботев също нацелиха на два пъти гредите.

Така Левски записа трета поредна загуба в първенството и може да бъде изместен от третата позиция в класирането, ако Берое спечели местното дерби с Верея по-късно днес. Ботев остава на пета позиция с 45 точки, пет по-малко от днешния си съперник.

“Не мога да коментирам един мач, в който ние на практика не играхме. Моя е вината за това представяне. Аз съм отговорника, така че се извинявам на всички и се срамувам от този мач”, каза разочарованият треньор на Левски Делио Роси след мача.