Лестър с поредна победа в Европа

OFFNews 23 ноември 2016 в 00:38 2383 0

Шампионът на Англия Лестър си гарантира участие в елиминационната фаза на Шампионската лига и първото място в Група G, след като победи с 2:1 Брюж на "Кинг Пауър Стейдиъм", записвайки четвърти успех в надпреварата.

Шинджи Оказаки откри резултата в петата минута, а Риад Марез удвои от дузпа в 30-ата. В 52-рата минута Хосе Искердо намали, вкарвайки първи гол във вратата на Лестър в дебютното участие на "лисиците" в ШЛ.

В другия мач от групата отборите на Копенхаген и Порто завършиха 0:0 и запазиха шансове за класиране на елиминациите на надпреварата, като битката за второто място ще се реши в последния ден на груповата фаза.

"Лисиците" станаха вторият английски тим след Арсенал, който си гарантира участие в Шампионската лига и напролет. Любопитното е, че отборът на Клаудио Раниери има повече точки в ШЛ, отколкото в Премиър лийг - 13 срещу 12.