Кристиано Роналдо с пореден рекорд

OFFNEWS 07 декември 2017 в 00:07 2190 0

Реал Мадрид победи Борусия Дортмунд с 3:2 в последен мач от груповата фаза на Шампионска лига, игран на стадион „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид. Срещата беше без значение за Кралския клуб, който бе сигурен за второ място в групата още преди двубоя, докато Борусия нямаше шансове да продължи към елиминационната фаза на турнира.

Домакините започнаха много силно и поведоха още в 8-та минута, когато Борха Майорал се разписа след асистенция на Иско. Четири минути по-късно Кристиано Роналдо удвои преднината на европейските шампиони със страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

Постепенно гостите намериха играта си и върнаха един гол в 43-та минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг се разписа след центриране на Марсел Шмелцер. Само четири минути след почивката Обамеянг изравни резултата, след като бе изведен сам срещу Кико Касия.

В следващите минути до края играчите на Реал наложиха сериозен натиск, който в крайна сметка даде резултат в 81-та минута, когато Лукас Васкес се разписа. В другия мач от групата Тотнъм победи АПОЕЛ Никозия с 3:0 у дома и си осигури първата позиция в групата.

Останалите резултати: Ливърпул – Спартак Москва 7:0, Марибор - Севиля 1:1, Фейенорд – Наполи 2:1, Шахтьор Донецк – Манчестър Сити 2:1, Порто – Монако 5:2, РБ Лайпциг – Бешикташ 1:2.

Жребият за 1/8-финалите ще се изтегли в понеделник, 11 декември.

Като победители от групите в първа урна ще попаднат отборите на Манчестър Юнайтед, Пари Сен Жермен, Барселона, Рома, Тотнъм, Ливърпул, Манчестър Сити и Бешикташ.

Във втора място ще намерят Ювентус, Байерн Мюнхен, Базел, Шахтьор, Челси, Реал, Порто и Севиля.

В 1/16-финалите на Лига Европа ще се включат РБ Лайпциг, Наполи, Атлетико Мадрид, Борусия Дортмунд, Спартак Москва, Спортинг, ЦСКА Москва и Селтик.

Според регламента, отбори, които вече са играли помежду си в групите, или са представители на една страна, не могат да се срещнат в 1/8-финалите. Мачовете са на 13/14 и 20/21 февруари, а реваншите са 6/7 и 13/14 март, като тимовете от първа урна първо гостуват, а на реванша ще са домакини.