Колумбия и Япония продължават напред, Сенегал отпадна заради феърплея

OFFNews 28 юни 2018 в 19:22 3880 0

Отборите на Колумбия и Япония допълниха 1/8-финалистите на Мондиал 2018, след като завършиха съответно първи и втори в група Н. Колумбия победи Сенегал с 1:0 в Самара, докато във Волгоград Япония загуби от вече отпадналия тим на Полша с 0:1.

Япония и Сенегал завършиха с равни точки и голова разлика, то тимът от Африка отпадна от шампионата единствено заради повечето натрупани жълти картони от "самураите".

Сенегал беше последният тим от Африка, който можеше да продължи в елиминациите и стана първият в историята на световни първенства, отпаднал заради правилото за феърплей.

Успехът на Колумбия срещу Сенегал донесе Йери Мина в 74-ата минута, разписвайки се с глава след центриране от корнер на Хуан Кинтеро.

Във Волгоград пък вече отпадналия тим на Полша стигна до успеха в 59-та минута с гол на защитника Ян Беднарек, който се разписа след центриране от фал на Рафал Куржава.