Колекционерът Лионел Меси

OFFNews 03 септември 2018 в 12:56 1972 0

Суперзвездата на Барселона Лионел Меси продъжава да покорява рекорди. След снощната разгромна победа на каталунците над Хуеска (8:2), аржентинецът спокойно може да бъде наречен "колекционер".

Лео се разписа на два пъти във вратата на новака в Ла Лига, който се изправи срещу испанския гранд за първи път в историята на двата тима.

С попаденията си Меси "взе скалпа" на 37-и отбор в испанското първенство от общо 40 в своята кариера срещу които е играл.

Иначе снощи двата отбора сътвориха истинско голово шоу през първото полувреме, в което паднаха пет попадения. Гостите шокиращо откриха резултата рано-рано, но получиха три гола в рамките на малко повече от двайсетина минути.

Лео Меси изравни след солова акция, Пулидо си вкара автогол, а после Луис Суарес вкара първия си гол за сезона. Малко преди края Гаяр върна интригата.

Тя обаче беше ликвидирана набързо, защото малко след изтичането на час игра каталунците мушнаха още три гола чрез Осман Дембеле, Иван Ракитич и Меси, като голът на хърватина беше много зрелищен.

В 81-ата минута се разписа и бекът Жорди Алба, получил извеждаш пас от Меси. В добавеното време Суарес оформи крайния резултат от дузпа.

Така Барселона остана с пълен актив от 9 точки и измести Реал Мадрид от върха заради по-добрата си голова разлика. Уеска е на 13-а позиция с приличен актив от четири точки.