Късен гол носи точка на Милан в дербито на Ломбардия

OFFNews 15 април 2017 в 15:28 1835 0

Интер и Милан не се победиха и завършиха 2:2 в 166-ото издание на дербито на главния град на Ломбардия от поредния 32-и кръг в Серия А. "Нерадзурите" водеха с 2:0 след първите 45 минути, но Милан стигна до равенството с късен щурм през втората част, а равенството донесе Кристиан Сапата в добавеното време.

Двубоят на "Джузепе Меаца" постави рекорд по приход в Серия "А", като шефовете на "нерадзурите" прибраха 4,2 милиона евро от продажбата на билети, подобрявайки своя собствен рекорд от 3,9 милиона евро, който бе поставен при победата с 2:1 над Ювентус през септември 2016 година.

Мачът стана и най-гледаната футболна среща в историята, като по първоначални данни - 862 милиона от цял свят седнаха пред телевизорите, а 566 милиона бяха от Китай, откъдето са и новите собственици на грандовете от Милано.

Двубоят започна при невероятна атмосфера, като агитките и на двата отбора бяха подготвили страхотни хореографии.

Все пак "нерадзурите" се оказаха по-подготвени за големия мач и логично откриха резултата в 36-ата минута чрез Антонио Кандрева. Крилото получи дълга топка от Роберто Галярдини, като надбяга Матия Де Шильо и от малък ъгъл прехвърли Джиджи Донарума. Минута преди края на първото полувреме Интер нанесе втори удар.

Давиде Калабрия сбърка в центъра, Иван Перешич проби отляво и центрира остро, а капитанът Мауро Икарди без проблем даде сериозна преднина на Интер с 21-ия си гол за сезона.

През втората част Милан натисна, но без успех. Това принуди треньорът Винченцо Монтела да предприеме рисковани ходове, които дадоха резултат. В 83-ата минутаэАлесио Романьоли намали с каратистки удар отблизо. В добавеното време с ново акробатично изпълнение Кристиан Сапата донесе равенството и така Милан остана пред Интер в класирането. "Росонерите" са шести с 58 точки, докато Интер остана седми с 56.