Ювентус с ценен успех в Севиля

OFFNEWS 23 ноември 2016 в 00:26 2452 1

Ювентус постигна трудна победа с 3:1 над Севиля като гост в група Н на Шампионската лига и си осигури класиране за 1/8-финалите кръг преди края на предварителната фаза.

Двубоят беше определян като дербито на вечерта и оправда очакванията. Домакините завършиха с човек по-малко, след като Франко Васкес получи червен картон в 36-ата минута.

Преди това домакините бяха открили резултата чрез Николас Пареха в 9-ата минута. В 45-ата минута гостите получиха дузпа и Клаудио Маркизио изравни резултата. Победните голове за италианците реализираха Леонардо Бонучи в 84-ата и Марио Манджукич в 94-ата минута.

В другия мач от групата воденият от Ивайло Петев тим на Динамо Загреб записа поредна загуба, този път с 0:1 у дома от Лион. Хърватите удържаха равенството до 72-ата минута, когато Александре Лаказет донесе успеха за "хлапетата", които събраха 7 точки.

В последния кръг Лион приема Севиля и трябва да спечели с повече от един гол разлика, за да си осигури второто място и да продължи в плейофите.