Интригата в Италия остава до края

OFFNews 13 май 2018 в 18:33 2429 0

Отборът на Кротоне изненадващо се оказа в ролята на арбитър кой ще бъде четвъртият италиански представител в новия сезон на Шампионската лига. За мястото спорят отборите на Интер и Лацио, след като останалите три вече станаха известни.

Това са Ювентус, Наполи и Рома. Битката за четвъртата позиция се оказа доста свирепа и изпълнена с неочаквани обрати.

Късно снощи Интер загуби у дома от Сасуоло с 1:2 и запази изоставането от две точки от Лацио, който днес можеше да сложи край на интригата преди мача срещу "нерадзурите" следващият уикенд, ако бе победил Кротоне като гост.

Това обаче не се случи, след като "орлите" завършиха 2:2, като успяха да се доберат до равенството едва в 84-ата минута с гол на Милинкович-Савич.

Така двубоят на "Олимпико" между Лацио и Интер се превръща в своеобразен финал за четвъртото място, като при поражение на "орлите", "нерадзурите" ще ги изместят в крайното класиране.

Лациалите ги урежда и равенство в последната среща, за да останат на четвъртата позиция.