OFFNews 16 септември 2023 в 22:44 1329 0

Интер

Снимка Официален сайт на Интер

"Нерадзурите" не показаха милост

Интер спечели градското дерби срещу Милан с 5:1 в мач от четвъртия кръг на Серия А. Така интеристите за първи път в историята постигнаха пет поредни победи над своя градски съперник, и то в рамките на настоящата година при обща голова разлика 12:1.

Още в 5-ата минута Хенрих Мхитарян даде аванс на Интер. Арменецът бе оставен непокрит, макр че топката достигна до него с голяма доза късмет.

В 38-ата минута Интер организира контраатака, при която Тюрам с красиво изпълнение удвои резултата.

След подновяването играта Милан тръгна далеч по-уверено в атака. Така се стигна до 57-ата минута, когато Жиру пусна пас към Леао, а той с мощен удар не остави шансове на Ян Зомер.

В 69-ата минута Лаутаро Мартинес подаде към Мхитарян, който направи 3:1 в полза на Интер.

В 79-ата минута Ернандес фаулира Лаутаро в наказателното поле, а Чалханоолу бе точен за 4:1. В третата минута на добавеното време Фратези оформи крайното 5:1.