Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Херо преплува Дунав на път към Белград

OFFNews 06 юли 2017 в 21:56 3846 1

Снимка Спортал

Иртиш на Димитър Димитров - Херо успя да елиминира Дунав в първия кв. кръг на Лига Европа. Тимът от Казахстан  отупа 2:0 домакините в Русе и с общ резултат 3:0 продължава напред.

Следващият съперник на Херо е отново разположен на река Дунав. Иртиш ще срещне най-успешния сръбски тим Цървена звезда, елиминиран миналата година в Шампионската лига от Лудогорец. Ще му бъде доста трудно, но успех от нас.

Гостите в Русе днес удариха рано. Първото попадение падна в шестата минута, когато нападателят на гостите Маслач с глава намери мрежата. Футболистът на Иртиш откри след изпълнение на ъглов удар. При гола Димитър Димитров полудя от радост.

Домакините се окопитиха, но голям пропуск направи Карагерен. После пак той и Бранко Костадинов не успяха да изравнят.

Трябва да се признае и на гостите, че имаха отлични шансове да предрешат съвсем рано мача, но ги пропиляха. В 88-ата минута всичко на Градския стадион официално приключи. Дарабаев с хубав шут препарира Антонов за 2:0.

Съставите

ДУНАВ: Антонов, Петков, Патев, Аясс, Карагерен, Будинов, Шопов, Димов, Милчев, Хубчев, Костадинов.

ИРТИШ: Лория, Кислицин, Дарабаев, Родриго Антонио, Фофана, Даутов, Живкович, Гетериев, Карлос Фонсека, Маслач, Бугаев.