Домакинът Катар отпадна от световното след загуба от Сенегал

Василен Петров 25 ноември 2022 в 17:23 1903 1

Катар срещу Сенегал

Снимка Getty images

Сенегал видимо беше по-добрият отбор на терена, доминирайки почти през цялата среща.

Домакинът на световното по футбол Катар остана без шансове след като записа втора загуба от Сенегал. Без да си дават особени усилия "лъвовете от Теранга" изядоха шейховете с 3:1.

За катарците мачът също може да се брои за успех. Те организираха няколко добри атаки и дори записаха първия си гол на световни финали.

Сблъсъкът стартира с по-активни действия на африканците. Гостуващият състав отправи два бързи удара към противниковата врата. В 4-ата минута Исмаила Сар осъществи добър пробив по десния фланг, след което не отправи точен изстрел, а при добавката колегата му Напмали Менди стреля в аут.

В 15-ата минута домакините получиха възможност да отвърнат на ранния натиск, но ударът от въздуха на Акрам Афиф бе под всякаква критика.

В 17-ата минута неубедително отиграване на катарския страж Мешаал Аиса Баршам при центриране от корнер почти доведе до гол за Сенегал. Той отрази кълбото в тялото на Фамара Диедиу, но то профуча покрай вратата.

В 33-ата минута Катар имаше претенции за отсъждане на наказателен удар, тъй като Сар блъсна Афиф в наказателното поле. Съдията Матеу Лаос бе напълно ясен, че единоборството е било напълно позволено, макар че съмненията бяха налице. Видеоастистентите също не се намесиха.

Така се стигна до 41-вата минута, когато недопустима неточност на Буалем Кухи позволи на нападателя на Салернитана Булайе Диа да реализира за 0:1.

Втората част започна мощно за Сенегал, а в 48-ата минута Диедиу увеличи преднината на своя тим. Играчът засече подаване от ъглов удар и изпрати топката с глава в далечния ъгъл на вратата за 0:2.

В 78-ата домакините все пак успяха да намаляват пасива си. След центриране отдясно Мохамед Мунтари засече кълбото перфектно и я прати много точно в мрежата на Менди за 1:2. По този начин нападателят стана първият голмайстор на Катар в цялата история на световните първенства.

В 84-ата минута Сенегал нанесе трети удар на съперника. Появилият се като резерва Ахмаду Бамба се възползва от прострелно центриране, идващо от десния фланг и съумя да реализира за 1:3.

Стартови състави:

Катар: Мешал Баршам, Педро Мигел, Абделхаким Хасан, Хомам Ахмед, Буалем Хухи, Исмаил Мохамад, Хасан Ал Хайдос, Карим Будиаф, Асим Мдиабо, Акрам Афиф, Алмоез Али

Сенегал: Едуар Менди, Калиду Кулибали, Исмаил Джейкъбс, Юсуф Сабали, Абду Диало, Гана Гей, Нампалис Менди, Крепин Диата, Исмаила Сар, Фамара Диедиу, Булайе Диа