Божигол не бе достатъчен на Ботев Враца срещу Етър

OFFNews 05 декември 2018 в 17:22 1541 0

Снимка Facebook: Botev Vratza

Етър стигна до драматична победа с 2:1 Ботев Враца в двубой от 18-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Домакините изградиха преднината си още през първото полувреме. В седмата минута Георги Сърмов изведе Даниел Младенов зад защитата на гостите и крилото се разписа за 1:0, а Венцислав Василев вкара втория гол с глава в 42-та минута.

Суперзвездата на врачани Валери Божинов върна едно попадение след почивката. Вторият нападател на Ботев Петър Атанасов изведе Божигол сам срещу Христо Иванов и бившият голмайстор на Ювентус и Манчестър Сити бе точен.

До края на срещата домакините изпуснаха много положения, но можеха да допуснат и равенство в двуострия двубой.

В крайна сметка резултатът се запази 2:1 до края и Етър настигна Черно море с 27 точки. Ботев показа, че с Божинов е друг отбор и остава в битката за Топ 6.