Ботев превзе бърлогата на "Тигрите" в продължението

OFFNews 30 септември 2017 в 20:01 1647 0

Снимка Спортал

Ботев Пловдив остави без победа Витоша Бистрица. Гостите удариха 4:2 в планинското село след инфарктен край. Резервите Стивън Петков и Лазар Марин вкараха в продължението.

Двубоят в Бистрица започна без разучаване. Още във 2-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Фернандо Виана засече с глава центриране на Минев и не остави шансове на Християн Василев.

Отговорът на "тигрите" обаче бе светкавичен. В 7-ата минута Даниел Пеев изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев срещу Румен Гьонов.

Малко след подновяването на играта Виана отново даде аванс на Ботев. Бразилецът преодоля Узунов с диагонален удар.

И този път радостта на пловдивчани беше кратка. В 66-ата минута Даниел Пеев изведе зад защитата на гостите Цанков, който преодоля Чворович - 2:2.

До края Ботев имаше териториално преимущество и на няколко пъти бе близо до нов гол. Такива паднаха в добавеното време на двубоя, когато резервите Стивън Петков и Лазар Марин се разписаха.

С този успех Ботев е на 7-а позиция с актив от 14 точки, докато Витоша е на последното 14-о място с едва две точки.