"Бистришките тигри" с историческа първа точка в елита

OFFNews 21 юли 2017 в 23:13 1899 0

Снимка sportal.bg

Познатият като "отбора на Бойко Борисов" тим на Витоша Бистрица спечели историческа първа точка в елита, след като завърши 1:1 с Етър Велико Търново на националния стадион "Васил Левски".

Двубоят беше своеобразно дерби на новаците в Първа лига и очаквано беше изключително равностоен. "Болярите" могат да съжаляват повече, че не стигнаха до успеха, тъй като в заключителните минути на срещата бяха по-активният тим и чистите положения бяха на тяхната сметка.

Домакините пък от своя страна трябва да са доволни, че отбелязаха дебютен гол в историята си в елита, както и че достигнаха до първата си точка.

Иначе резултатът бе открит от гостите в 30-ата минута. Димо Атанасов центрира отлично към Иван Петков, който с глава простреля стража на бистричани Михаил Иванов.

Осем минути по-късно обаче домакините изравниха. Първият гол в елита в историята на Витоша бе дело на Григор Долапчиев.

Нападателят бе изведен на скорост от Румен Гьонов и със силен диагонален удар отбеляза за крайното 1:1.

Така и двата отбора записаха първи точки в новия шампионат, след като в първите си двубои бяха регистрирали загуби. Витоша загуби от Черно море, докато Етър падна от Локомотив (Пловдив).