Безмилостен Сити отупа Кристъл Палас

OFFNews 06 май 2017 в 16:22 1855 0

Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 5:0 в двубой от 36-ия кръг в Премиър лийг. Възпитаниците на мениджъра Пеп Гуардиола бяха безмилостни и не спираха да търсят гола до последния съдийски сигнал.

"Гражданите" започнаха ударно мача и още във втората минута поведоха в резултата. Рахим Стърлинг центрира отляво, а Мартин Кели изчисти право на крака на Давид Силва, който стреля от въздуха, вкарвайки 50-ия си гол за Сити.

Венсан Компани отбеляза за 2:0 в 49-ата минута. Кевин Де Бройне подаде остро по земята в наказателното поле, след което капитанът на домакините нанесе прекрасен удар, с който удвои преднината на тима от Манчестър.

В 60-ата минута Кевин де Бройне направи резултата класически с техничен удар от границата на наказателното поле. В последните минути на двубоя Стърлинг и Николас Отаменди оформиха крайното 5:0.

След тази победа Сити вече е на 3-о място с актив от 69 точки, колкото има и четвъртият Ливърпул, но с по-лоша голова разлика.