OFFNews 05 ноември 2022 в 20:59 800 0

Футбол

Снимка Официален сайт на Берое

Берое си тръгна доволен

Вини Трибуле и Абубакар Тунгара вкараха голове през второто полувреме и Берое (Стара Загора) победи Арда (Кърджали) с 2:0 в среща от 17-ия кръг на българската футболна Първа лига.

Николай Киров извърши три промени в състава след загубата във Враца в предишния кръг. Вместо Луизиньо, Стийв Траоре и Абел Анисе в игра като титуляри започнаха Стилиян Николов, Абубакар Тунгара и новото попълнение Вини Трибуле.

През първата част нямаше попадения, но Берое отбеляза първото в началото на втората част. В 47-та минута домакините отнеха топка в центъра и тя стигна до новото попълнение Трибуле, който записа гол в дебюта си с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Абубакар Тунгара пък удвои преднината на Берое в 68-та минута на добавка, след като Анатолий Господинов отрази изпълнена от него дузпа.

В 82-ата минута Тонислав Йорданов засече от въздуха, центрирана от фланга топка, но Караджов се намеси и спаси.

Това беше четвърта победа на Берое през сезона и "зелените" вече са 11-и с 16 точки. Арда е на девето място с 23.