Белгия детронира Португалия

OFFNews 28 юни 2021 в 00:57 1232 0

Европа ще има нов футболен крал.
Това стана факт, след като настоящият първенец на Стария континент Португария отстъпи с 0:1 пред Белгия в осминафинален сблъсък.

Единственото попадение в мача падна в 42-ата минута и бе дело на Торган Азар. Съперник на Белгия в следващата фаза ще е отборът на Италия.

В яда си след мача капитанът на Португалия Кристиано Роналдо хвърли капитанската лента на тревата.

В другия осминафинал, игран вчера, Чехия изненадващо отстрани Ндиерландия с 2:0. Чехите доминираха и заслужено спечелиха с голове на Томаш Холеш и Патрик Шик след почивката.

Чехия игра с човек повече почти цяло второ полувреме след червен картон на защитника на "оранжевите" Матайс де Лихт в 55-а минута, което бе ключов момент в мача. На четвъртфиналите Чехия ще срещне Дания.