Барселона прегази Интер Маями, нов блести с гол и две асистенции

OFFNews 20 юли 2022 в 11:14 1272 0

рафиня

Бразилският нападател впечатли с представянето си срещу Интер Маями.

Бразилският полузащитник Рафиня се отличи с гол и две асистенции в дебюта си за Барселона. Каталунският гранд победи с 6:0 тима на Интер Маями в приятелска среща, която се проведе на американска земя.

25-годишният Рафиня подаде на Пиер-Емерик Обамеянг за първия гол в мача в 19-ата минути, а шест по-късно самият той покачи на 2:0. Доскорошният играч на Лийдс отново бе замесен в третото попадение, при който асистира на Ансу Фати и за него не бе никакъв проблем да се разпише броени минути преди почивката.

На полувремето наставникът на Барселона Шави смени целия си състав, но гостите продължиха да доминират.

В 55-та минута Гави увеличи преднината на 4:0 след асистенция на Мемфис Депай, а точно нидерландецът вкара петия гол в 69 минута. Още в следващата атака Усман Дембеле добави и шесто попадение, с което бе оформен и крайният резултат в срещата.

Участие не взе новото попълнение на отбора Робърт Левандовски, който ше бъде преставен пред медиите по-късно днес.

Американското турнв на испанския колос продължава в събота с мач срещу вечния съперник Реал Мадрид. Двубоят ще се състои в Лас Вегас.