Байерн се разправи 4:1 с Борусия (видео)

OFFNews 08 април 2017 в 21:27 2294 0

Байерн Мюнхен взе дерби за едната чест срещу Борусия Дортмунд, титлата отдавна е ясна. Тимът на Анчелоти би 4:1 в дербито на 28-ия кръг на германската Бундеслига, играно на стадион "Алианц Арена".

На шампионите им тръгна по ноти. Франк Рибери и Левандовски пратиха в нокдаун гостите само за 10 минути. В средата на първата част Рафаел Герейро върна интригата с невероятен гол, той посрещна топката след калпава намеса на Видал.

Малко след почивката Ариен Робен върна статуквото с трети гол. Холандецът, който беше статист с националите в София, навлезе в пеналта отдясно и стреля в левия ъгъл.

В средата на втората част Левандовски вкара от дузпа срещу бившия и сложи точка на спора. Полякът вече има 26 гола през сезона!

Лидерът Байерн Мюнхен събра 68 точки и води с десет пред втория РБ Лайпциг, а Борусия Дортмунд остава на четвърта позиция с 50.