Арсенал разпиля ЦСКА Москва и поглежда към полуфиналите в Лига Европа

OFFNews 05 април 2018 в 23:49 4491 0

Арсенал победи категорично ЦСКА Москва с 4:1 в двубой от 1/4-финалите на Лига Европа, игран на стадион "Емиратс".

Футболистите на мениджъра Арсен Венгер си решиха мача още през първото полувреме, когато паднаха и петте гола. Домакините поведоха още в 9-ата минута с гол на Аарън Рамзи, но в 15-ата Александър Головин изравни.

След това обаче Александре Лаказет вкара на два пъти в 23-ата минута от дузпа и в 35-ата минута, а и Рамзи също се отчете с още едно попадение в 28-ата минута, което беше изключително красиво.

В другия интересен сблъсък от 1/4-финалната фаза в турнира Атлетико Мадрид победи Спортинг Лисабон с 2:0. Коке откри в 1-ата минута след груба грешка на Себастиан Коатес, а в края на полувремето Жереми Матийо също се провали пред собствената си врата и Антоан Гризман удвои преднината на "дюшекчиите".

Лацио и РБ Залцбург пък сътвориха голов спектакъл и завършиха при резултат 4:2, а РБ Лайпциг завърши с минимален успех 1:0 срещу Олимпик Марсилия.

Реваншите ще се играят на 12 април (четвъртък).