Арда стигна исторически финал за Купата на България

OFFNews 13 април 2021 в 20:40 2570 0

Отборът на Арда Кърджали се класира за исторически първи път за финала в турнира за Купата на България по футбол.

Това стана след успех с 1:0 над Славия в София на реванша от полуфиналите. Преди седмица двата отбора завършиха 0:0 в Кърджали.

Единственото попадение в срещата реализира централният бранител Алекс Петков в 26-ата минута, когато засече с левия крак центриране от корнер на Иван Тилев. Малко преди почивката домакините пропуснаха да изравнят от дузпа, след като ветеранът Димитър Рангелов не успя да преодолее Иван Караджов.

Във финала на турнира за купата на България на 19 май Арда ще играе с победителя от втория полуфинал между Лудогорец и ЦСКА. Резултатът след първия мач в София е 1:1.

За треньора на Арда Николай Киров пък това е трето класиране на финала на турнира в последните четири сезона. При предишните два случая той спечели и загуби по веднъж с тима на Ботев Пловдив.

Днешният мач пък бе повторен дебют за треньора на Славия Златомир Загорчич, който не започна по най-добрия начин.